TAMAMLANMIŞ PROJELER

 • HAMİ-YET
  Bayrampaşa Kaymakamlığı tarafından 0-18 yaş yetim çocuklarına yönelik düzenlenmiş olan Hamiyet projesine gönüllülerimiz destek sağlamış; çocuklarla birlikte pek çok kültürel etkinlikler ve sosyal faaliyetler yapılmıştır. 

DESTEKLEDİĞİMİZ PROJELER

 • HAYAT VAKFI ÇSS
  Hayat Vakfı bünyesinde, sokakta çalışan çocukların sokakta yaşayan çocuk statüsüne geçmelerini engellemek; iyi davranış şekilleri geliştirmelerini sağlayarak topluma kazandırmak, akademik gelişimlerini ilerletmek ve çocukların okuldan artakalan vakitlerini en verimli ve nitelikli bir şekilde geçirmeleri sağlamayı hedefleyen bu proje kapsamında gönüllülerimiz etüt ve atölye faliyetlerinde destek olmuşlardır.

 • HAYAT BAĞIMLILIK KABUL ETMEZ
  2015 yılında İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen ve Hayat Vakfı tarafından yürütülen bu proje kapsamında sokakta çalışan çocukların madde ve davranış bağımlılıklarının önlenmesi hedeflenmekte, çocuklara ve ailelerine pek çok alanda destek verilmektedir. Gönüllülerimiz bilhassa çocukların okuldaki temel derslerine yardımcı olmak adına etüt desteği sağlamaktadır.

 • KEDİ EVLERİ PROJESİ
  Her sene özellikle kış aylarında sokakta barınan kedilerimizin soğuktan etkilenmemesi için, çeşitli tasarım alanlarından (mimar, iç mimar, grafik tasarım vb.) gönüllü öğrenci arkadaşlarımızla, tasarımından üretimine kadar sürecini yürüttüğümüz kedi evleri projemiz, 2015-16 kış döneminde Üsküdar Gençlik Merkezi’nin de desteğiyle gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında hem üretimi kolay hem dayanıklı hem de çeşitli kamusal alanlara (cami, okul bahçesi, kent parkları vb.) yerleşimi uygun ve estetik duracak modüller üretilmesi amaçlanmaktadır.

 • CEZAEVİ PROJESİ
  2008 yılı itibariyle kadın cezaevinde bulunan, açık öğretim sınavlarına hazırlanan ve bu derslere hazırlıkta eğitim desteği talep eden mahkumlara,  gönüllülerimiz tarafından cezaevi eğitim biriminin belirlediği gün ve saatlerde düzenli eğitim desteği sağlanmaktadır.  Bununla birlikte talep doğrultusunda mahkumlara İngilizce dersleri, yabancı uyruklu mahkumlara Türkçe dersleri verilmektedir. Ayrıca 15-18 yaş grubu çocuk mahkumlarla sosyal gelişimlerini destekleyici atölye programları yapılmaktadır.

DEVAM EDEN PROJELER

 • İSTİKBALİN FİLİZLERİ PROJESİ

Sokakta çalışma potansiyeli olan, madde bağımlılığı riski altında bulunan ve istismara açık olan 7-18 yaş arasındaki çocuklara dernek merkezimizde gönüllülerimiz tarafından verilecek eğitim desteği, spor ve kültürel faaliyetlerle sosyal destek verilerek çocuklarımızın bireysel gelişimlerini sağlamayı, okul başarılarını arttırmayı ve sokakta çalışma, madde bağımlısı olma gibi riskleri ortadan kaldırmayı amaçlayan bir projedir.
Yaş gruplarına göre düzenlenmiş, her çocuğun okul devamlılığını ve başarısını arttırmaya yönelik birebir eğitim fırsatı sunmak, kabiliyet ve ilgileri doğrultusunda spor dallarına yönlendirmek, bilim, sanat ve el becerileri atölyesi düzenlemek, branşı sağlık olan gönüllülerimiz tarafından sağlık problemleri olması durumunda uygun tedavilere yönlendirilmeleri, tarihi ve kültürel geziler yapılıp farkındalık, doğa gezileri ile de çevre bilinci oluşturmak projemiz dahilindeki çalışmalarımızdır

 • ARTAN YEMEKLER PROJESİ

Çeşitli kurumlardaki arta kalan yemekleri gönüllülerimiz tarafından Yedikule Hayvan Barınağı’ndaki hayvanlara ulaştırarak, korunmaya muhtaç dostlarımıza sahip çıkarken artan yemeklerin de değerlendirilmesini amaçlamaktayız.